Newsy

fenster
3 0 14 maja 2009 fenster

"Dz": Santander zamyka wszystkie oddziały w Polsce

Hiszpański gigant finansowy Santander Consumer Bank Polska zamyka wszystkie placówki w Polsce - pisze "Dziennik" w dodatku "WSJ Polska". - Mieliśmy 46 oddziałów nastawionych przede wszystkim na sprzedaż kredytów hipotecznych. Od kwietnia wycofaliśmy się z oferowania... czytaj dalej »

fenster
3 0 14 maja 2009 fenster

Zwolnienia w BPH

BPH pożegna się z 440 pracownikami. Bank zakończył rozmowy ze związkami zawodowymi. Negocjacje doprowadziły do zmniejszenia liczby osób, które będą musiały odejść - początkowo bank mówił o zwolnieniu 465 osób. czytaj dalej »

fenster
3 0 14 maja 2009 fenster

Transakcja Kulczyka za 1,1 mld dolarów

Koncern SAB Miller przejmie od firmy Kulczyk Holding 28,1 proc. udziałów Kompanii Piwowarskiej. W wyniku transakcji SAB Miller stanie się właścicielem 100 proc. akcji największego browaru w Polsce. Transakcja odbyła się bezgotówkowo. SAB Miller poinformował, że przejął pakiet... czytaj dalej »

EDI
3 0 14 maja 2009 EDI

"Dziennik": Polska siódmą potęgą UE

Wśród zalewu doniesień o kryzysie, recesji i bezrobociu, jest wreszcie jakaś dobra nowina dla Polski - pisze "Dziennik". W tym roku nasz kraj będzie miał siódmą co do wielkości gospodarkę w Unii Europejskiej - wynika z prognoz Eurostatu. Pod względem wartości dochodu... czytaj dalej »

arturs69
2 0 14 maja 2009 arturs69

TVN ma stratę!!!

Największa telewizja komercyjna zakończyła I kwartał stratą w wysokości 29 mln zł. I zmniejszyła zarząd z 10 do czterech osób. Strata netto TVN zaskoczyła rynek. Analitycy oczekiwali, że stacja znana z takich hitów, jak "Taniec z gwiazdami", "Mam talent" czy... czytaj dalej »

husar
2 0 13 maja 2009 husar

Polscy internauci w czołówce Unii Europejskiej

615% wzrost internautów w ciągu 8 lat oraz 7,8 mln zarejestrowanych adresów IP, to wyniki jakimi może się pochwalić Polska. Z drugiej strony jesteśmy krajem numer jeden pod względem ilości stron typu phishing oraz mamy najwięcej komputerów zombie - wynika z raportu Money.pl opartego... czytaj dalej »

husar
1 1 13 maja 2009 husar

Agora zwiększa redukcję zatrudnienia

Agora SA planuje zwiększyć redukcję zatrudnienia w celu poprawy efektywności operacyjnej - podała spółka w komunikacie. "Pierwotnie, redukcje zatrudnienia w Grupie miały dotyczyć do 300 osób i być przeprowadzone od 1 stycznia do 31 lipca 2009 r., przy czym w Spółce na zasadzie... czytaj dalej »

wigo2
1 1 13 maja 2009 wigo2

Rynki finansowe, środa, g. 16.45: Dane makro pogrążyły giełdy

Tylko w pierwszych minutach sesji można było mieć nadzieję na zyski. Po ogłoszeniu danych makro z Europy i USA indeksy na całym świecie poszły ostro w dół. WIG20 stracił na zamknięciu 2,7 proc.. Tylko pierwsze minuty środowej sesji mogły dać optymistom nadzieję na udany rajd... czytaj dalej »

matekogon
1 0 13 maja 2009 matekogon

Komisja Europejska: deficyt zaskoczył polski rząd

Początek procedury za nadmierny deficyt wobec Polski! Komisja Europejska krytykuje nasz rząd za to, że podjął niewłaściwe decyzje, a potem "był w pewnym stopniu zaskoczony" deficytem. Bombę zrzucił na spotkaniu z dziennikarzami unijny komisarz ds. gospodarczych i walutowych... czytaj dalej »

husar
0 0 13 maja 2009 husar

Cyfrowy Polsat: wyższy zysk w I kw.

Największa w Polsce platforma cyfrowa radzi sobie ze spowolnieniem gospodarczym. Jej zysk w I kwartale był o 13,5 proc. wyższy niż przed rokiem. W ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku Cyfrowy Polsat zarobił na czysto 72,7 mln zł wobec 64 mln zł w analogicznym okresie 2008 r. Zysk... czytaj dalej »