TwojeFinanse
5 2 23 października 2017 TwojeFinanse

Pożyczki online – dla kogo?

Pożyczki online – dla kogo?
Popularne chwilówki i pożyczki pozabankowe to często wybierany przez wielu Polaków sposób na podtrzymywanie swojej płynności finansowej w momencie przejściowego kryzysu. Coraz większa grupa klientów decyduje się na wzięcie pożyczki przez internet, gdyż jest to znacznie szybsze i wygodniejsze.

Zalety pożyczek online
Podstawową zaletą pożyczki pozabankowej przez internet jest to, że możemy otrzymać pieniądze bez wychodzenia z domu i bez zbędnych formalności. Oczywiście, nie warto bezgranicznie ufać reklamom, które często zapewniają, że pożyczka taka dostępna jest dla każdego, bez jakiejkolwiek weryfikacji. Jednak obiektywnie trzeba przyznać, że pożyczka przez internet to stosunkowo najlepsza możliwość pozyskania niewielkiej kwoty gotówki na drobne wydatki w chwili przejściowych problemów finansowych. Aby ją otrzymać, często wystarczy dostęp do internetu, konto w banku i dowód osobisty.

Warunki do spełnienia
Jednak tak jak wspomnieliśmy wcześniej, nie oznacza to, że taka pożyczka trafi na nasz rachunek bankowy automatycznie. Przede wszystkim, powinniśmy dokładnie zapoznać się z treścią regulaminu udzielania pożyczki pozabankowej w instytucji finansowej, z której usług zamierzamy skorzystać. Firmy pożyczkowe swoje produkty finansowe, takie jak pożyczka pozabankowa, adresują zazwyczaj do osób posiadających polskie obywatelstwo. Zwykle niezbędne jest także wskazanie źródła dochodu, które stanowić będzie gwarancję spłaty pożyczki (np. umowa o pracę, umowa o dzieło, zasiłek, emerytura, renta, inne). Wiele firm oferuje pożyczki bez zaświadczeń, jednak w niektórych przypadkach dodatkowa weryfikacja może nastąpić na podstawie zaświadczenia o zarobkach. W wielu sytuacjach we wniosku o pożyczkę należy wpisać także numer telefonu – wymagany przy autoryzacji kodem PIN.

Jeden wniosek – wielu pożyczkodawców?
Rynek instytucji finansowych oferujących pożyczki pozabankowe jest tak bogaty i rozległy, że chcąc otrzymać pożyczkę online, często nie mamy pojęcia, z usług jakiego pożyczkodawcy skorzystać, by uzyskać pożyczkę na najlepszych warunkach. Na szczęście, poszczególne oferty można bardzo łatwo porównywać, korzystając z dostępnych rozwiązań, takich jak kalkulatory pożyczkowe czy rankingi pożyczek. Z reguły jednak samodzielna analiza zabiera wiele czasu, dlatego warto korzystać z serwisów internetowych, współpracujących z wieloma pożyczkodawcami. Jak to działa? Jeśli interesuje nas pożyczka pozabankowa, wypełniamy wniosek, który za pomocą portalu przesyłany jest do wielu różnych pożyczkodawców, przedstawiających swoje oferty. Im więcej instytucji finansowych rozpatrzy twój wniosek, tym większe masz szanse na otrzymanie pożyczki na najkorzystniejszych dla siebie warunkach!

News jest opinią użytkownika TwojeFinanse i wydawca Portalu nie odpowiada za jego treść. Zgłoś błąd lub nadużycie

Wasze komentarze

Komentarze moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto

Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto

Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy