bioHazard
1 1 8 maja 2009 bioHazard

Konkrakty: Czy to już sygnał do odwrotu?

Czwartkowa sesja prawdopodobnie może oznaczać przełom w oczekiwaniu na nadejście korekty. Kontrakty na początku dnia jeszcze skorygowały słabą końcówkę ze środowej sesji i szybko odrabiały straty dochodząc do poziomu 1880 punktów.

Później w kolejnych godzinach nastąpiło lekkie cofnięcie i dość wąska konsolidacja, która zamieniła się w wyczekiwanie na dalszy rozwój sytuacji. Sytuacja zmieniła się w ostatniej godzinie handlu. Najpierw doszło do próby wyjścia na dzienne maksimum, co przerodziło się w wyraźne wybicie górą i dzięki temu FW20 na chwilę przekroczyły barierę 1900 punktów. Radość byków okazała się jednak krótka ponieważ wraz ze spadającymi indeksami w USA również u nas inicjatywę przejęła podaż. Zatem w ostatnich minutach sesji mieliśmy odwrót byków i szybki zjazd w dół. Ostatecznie FW20 zamknęły się na poziomie 1822 pkt. Baza po sesji zmniejszyła się do -19 pkt.

Technicznie wczoraj prawdopodobnie rozpoczęliśmy korektę. Prawdopodobnie ponieważ jak to już bywa szczyty i dołki widać dopiero z perspektywy czasu. Niemniej słabe nastroje po sesji w USA raczej oddalają szansę na szybkie wybicie gór

Obecnie silnym wsparciem jest okolica 1810 i 1780 pkt. Zejście niżej będzie miało negatywną wymowę i może oznaczać, że obóz byków jest w dość poważnych tarapatach. W takim scenariuszu należy bowiem liczyć się z zejściem w pobliże 1750 pkt a tu już może być nerwowo.

Niemniej w początkowej fazie dnia jak na razie nie należy również wykluczyć, że byki podejmą kolejną próbę przejęcia kontroli nad rynkiem. Do tej pory mieliśmy już kilka razy dość silną korektę w biegu, po której następowały kolejne wzrosty. W takim scenariuszu kluczową barierą jest obecnie okolica 1880-1900 pkt.

http://biznes.interia.pl/gieldy/kontrakty-komentarze/news/czy-to-juz-sygnal-do-odwrotu,1302979,1382


News jest opinią użytkownika bioHazard i wydawca Portalu nie odpowiada za jego treść. Zgłoś błąd lub nadużycie

Wasze komentarze

Komentarze moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto

Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto

Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy