TwojeFinanse
2 0 3 kwietnia 2017 TwojeFinanse

Gdzie ulokować oszczędności na pół roku?

Coraz więcej Polaków decyduje się na regularne gromadzenie kapitału. Aż 28 proc. rodaków decyduje się zdeponować środki na lokacie z uwagi na duże bezpieczeństwo pieniędzy. Czy są jednak inne sposoby pozwalające zgromadzić oszczędności?

Aż czterech na dziesięciu Polaków deklaruje regularne oszczędzanie. Jak wynika z przeprowadzonego badania, ponad 45% rodaków posiada oszczędności odpowiadające trzykrotności osiąganych miesięcznych dochodów. Wśród osób oszczędzających najczęściej wybieranymi produktami oszczędnościowymi są lokaty bankowe oraz konta.

Bezpieczne lokaty

Lokaty są jednym z najbardziej popularnych sposobów gromadzenia wolnego kapitału i jego pomnażania. Niestety stopy procentowe utrzymujące się na niskim poziomie od dłuższego czasu nie zachęcają do oszczędzania tą metodą. Jednak jako że nie ma lepszych alternatyw dających większe zyski przy minimalnym ryzyku, większość osób decyduje się na tę formę oszczędzania.

Zastanawiasz się, gdzie ulokować środki na 6 miesięcy? Najlepszą lokatę bankową z pomocą finanse.rankomat.pl możesz wybrać – wystarczy skorzystać z dostępnego rankingu, porównać oferty i wyliczyć szacowany zysk.

Przykład 1. Masz 5000 zł i wybierasz 6-miesięczną lokatę w InBanku. Oprocentowanie na poziomie 2,40% oznacza zysk w wysokości ok. 48 zł netto.

Przykład 2. Masz 5000 zł i decydujesz się na półroczną lokatę w Idea Banku. Oprocentowanie w wysokości 2,10% daje zysk w wysokości ok. 41 zł.

A może konto oszczędnościowe?

Alternatywą dla lokat mogą okazać się konta oszczędnościowe. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają zgromadzonych pokaźnych oszczędności, a chciałyby rozpocząć gromadzenie kapitału.

Jeśli chcesz ulokować wolne środki na rachunku oszczędnościowym, dowiedz się w jaki sposób wybrać konto bankowe . Istotne jest przede wszystkim oprocentowanie (od jego wysokości zależeć będzie wysokość wypracowanych odsetek), ale nie mniejsze znaczenie ma częstotliwość kapitalizacji odsetek czy opłaty związane z wypłaceniem zgromadzonych do tej pory pieniędzy.

Dotrzyj do bankowych bonusów i zyskaj jeszcze więcej

Jeżeli chcesz ulokować środki na 6 miesięcy, ale zależy ci na większych zyskach, sprawdź dostępne promocje bankowe. Niektóre banki proponują dodatkowe bonusy w zamian za np. lokaty z kontem osobistym – tak jest w ofercie Nest Banku, który oferuje nawet 4% na lokacie w zamian za założenie rachunku bankowego (oferta dedykowana jest wyłącznie nowym klientom).


News jest opinią użytkownika TwojeFinanse i wydawca Portalu nie odpowiada za jego treść. Zgłoś błąd lub nadużycie

Wasze komentarze

Komentarze moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto

Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto

Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy