TwojeFinanse
2 0 20 lipca 2017 TwojeFinanse

5 powodów, dla których warto rozpocząć trading opcjami binarnymi

Handel opcjami, walutami, towarami czy nawet aktywami przez większość osób uznawany jest za coś niezwykle trudnego. W przypadku opcji i jej binarnej odmiany nie jest to prawdą. Ten rodzaj handlu dostępny jest absolutnie dla wszystkich i w porównaniu z innymi opcjami, wiąże się z ogromnymi korzyściami. Przeczytaj pięć powodów, dla których powinieneś zainteresować się tradingiem opcjami binarnymi.

1. Prostota

Trading opcjami binarnymi jest naprawdę prosty. Wybierz aktywa, którymi chcesz handlować, a następnie wybierz jeden z dwóch możliwych scenariuszy. Wzrost czy spadek? Przykładowo, czy w danym okresie wartość złota będzie wyższa czy niższa niż wybrany przez Ciebie poziom?

Możesz dokonywać spekulacji na temat ruchu w określonym zakresie lub dotknięcia przez cenę danego poziomu w zdefiniowanym okresie. Zawsze możesz dowolnie ustawić zakład, dlatego zawsze wiesz czego się spodziewać.

2. Małe ryzyko

Jak w każdym biznesie, nawet w opcjach binarnych należy liczyć się z ryzykiem. Częsty problem, zwłaszcza wśród początkujących, to czynnik psychologiczny. Nawet w handlu Forex możesz ustawić wartość, przy której będziesz chciał zamknąć transakcję, zarówno z zyskiem (take profit), jak i stratą (stop loss). Traderzy mają jednak problem z akceptacją straty, dlatego nie korzystają z funkcji stop loss lub przenoszą ją w trakcie trwania zakładu, przez co często kończą na minusie, tracąc cały kapitał.

W opcjach binarnych trader zawsze zna maksymalny zysk lub stratę w momencie wygaśnięcia transakcji. Eliminuje to ryzyko utraty wszystkich środków. Zawsze wiesz z wyprzedzeniem na czym stoisz, co jest bezcenną informacją. Jest to również główny powód, dla którego opcje binarne są tak popularne.

3. Rozmiar konta tradingowego

Trading opcjami binarnymi jest naprawdę dla każdego. Możesz zainwestować nawet dolara, co oznacza, że nie ma finansowych limitów. Opcje binarne oferują dodatkową zaletę, gdyż możesz spróbować tradingu za dosłownie parę złotych. Przykładowo, u brokera IQ Option konto tradingowe można otworzyć już za 10$.

4. Nie wymaga dużo czasu

W ciągu tygodnia prawdopodobnie chodzisz do pracy alby szkoły. Tutaj nie ma to znaczenia, gdyż opcje binarne dostosują się do Twojego grafiku. Chociaż w weekendy giełdy są zamknięte, nadal możesz stawiać zakłady wieczorem, po pracy. Czas poświęcany na trading jest znikomy. Możesz przygotować swój zakład na platformie, postawić go i niczym się nie martwić do momentu jego zamknięcia, sprawdzając jedynie raz czy dwa dziennie. Możesz również otworzyć kilka transakcji jednocześnie.

Możesz również obstawiać za pośrednictwem aplikacji mobilnych, co pozwoli Ci wykorzystać czas spędzony w autobusie, pociągu itd. Oznacza to, że już żaden zakład Ci nie umknie. To z kolei oznacza, że możesz zarabiać jeszcze więcej, niż kiedykolwiek. Bez wątpienia najlepszą platformą mobilną do tradingu opcjami binarnymi jest aplikacja IQ Option! Więcej o tej aplikacji znajdziesz tutaj – aplikacja mobilna IQ Option

5. Popularność opcji binarnych

Być może to nieco głupi powód, aby zajmować się tradingiem opcjami binarnymi, jednak w tym artykule ma on sens. Obecnie opcje binarne są bardzo popularne i coraz więcej osób interesuje się tego typu handlem. Dla nas – traderów – to duży plus. Głównie dlatego, że zachęca to nowych brokerów do wejścia na rynek, co z kolei napędza konkurencję i walkę o klienta, która przekłada się na lepsze warunki.

Konkurencja zawsze jest dobra, gdyż każdy trader znajdzie coś dla siebie. Jeśli chcesz, możesz zajrzeć na naszą listę rekomendowanych brokerów tradingu opcjami binarnymi. Brokerzy są przez nas zweryfikowani i sprawdzeni.


News jest opinią użytkownika TwojeFinanse i wydawca Portalu nie odpowiada za jego treść. Zgłoś błąd lub nadużycie

Wasze komentarze

Komentarze moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto

Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto

Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy